Jak dobrać dobrą szafę na dokumenty?

  • 42

Kiedy przechowujemy jakieś ważne dokumenty chcemy, aby były one w jak najlepszy sposób zabezpieczone przed kradzieżą oraz zaginięciem. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo wrażliwych danych o osobach, danych produkcyjnych  oraz wszystkich wrażliwych dokumentów, których wykradnięcie może spowodować wielkie problemy wielu ludzi, ale też naraża poszczególne organizacje na olbrzymie straty finansowe.

Niektóre dokumenty są kluczowe dla działania dalszego przedsiębiorstwa lub firmy. Za wrażliwe dane, które zostaną wykradzione osoby, których dane zostały wykradzione mogą oskarżać firmę, która była odpowiedzialna za ich przechowywanie. Dlatego każdy odpowiedzialny podmiot powinien zrobić wszystko, aby zabezpieczyć prawidłowo swoje dokumenty. Za wykradzione dane firma może otrzymać olbrzymie kary za barak przypilnowania tych wrażliwych dokumentów. 

Jakie czynniki powinna mieć dobra szafa na dokumenty?

Szafa pancerna na dokumenty potrzebuje dość dużo miejsca, jeżeli ma w niej znajdować się dużo dokumentów. Trzeba to miejsce odpowiednio dobrać, ponieważ ta szafa jest dość ciężka i ciężko ją przestawiać za każdym razem, gdy będziemy mieli taki kaprys. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana dana szafa na dokumenty. Szafa metalowa na dokumenty jest najbardziej popularna, dlatego jeżeli ktoś jest zainteresowany tym produktem to warto zajrzeć na stronę  https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-na-dokumenty/szafy-na-dokumenty-niejawne-klasa-a/.

Metal powoduje, że szafa jest bardziej odporna na uszkodzenia, ale też przede wszystkim trudniej jest ją rozbroić, kiedy złodziej będzie chciał zdobyć nie jego dokumenty. Ważne jest też wykonanie, ponieważ dobrze wykonana szafa będzie trudniejsza do otworzenia przez osoby, które nie są do tego uprawnione.

Kiedy zamówimy dobrej jakości szafę to będzie  ona nam służyła więcej lat, dlatego warto wydać trochę więcej pieniędzy na jej zakup. Ważny też jest rodzaj zamka, który zabezpiecza szafę metalową na dokumenty. Najczęściej jest to zamek otwierany na kod ustalony przez pracowników, którzy mają do niego dostęp.

Czy warto kupić szafę aktową?

Popularnym modelem szaf na dokumenty jest szafa aktowa, która sprawdzi się idealnie w różnych miejscach, bo dobrze wpasuje się w pomieszczenie, ale też dokumenty w niej będą lepiej ułożone i łatwo będzie znaleźć daną dokumentację lub segregator.

Porządek w dokumentach w takich szafach pancernych na dokumenty pozwala łatwiej odnajdywać dany papier, a to ułatwia pracę. Wtedy kiedy potrzebujemy jednego dokumentu nie musimy poświęcać dużo czasu na jego szukanie.

Szafy aktowe mają idealne półki na dokumenty i teczki w formacie A4. Można wybrać model, który jest ogólnodostępny lub spersonalizować naszą szafę pod zamówienie, aby pasowała do naszego wnętrza, ale też wygodnie przechowywało się poszczególne dokumenty. W takim przypadku ilość półek, ich rozstawienie oraz kolor to indywidualna sprawa, która zależy od oczekiwań danego klienta. Ważne też jest o zadbanie dopasowania szafy pod przechowywanie różnego rodzaju dokumentu, ponieważ nie raz one mogą być w innych formatach niż te najczęściej używane.

Szafa powinna być bardzo wygodna do użytkowania i zabezpieczona też odpowiednim alarmem, który będzie chronił przed kradzieżą mienia. Takie szafy pancerne na dokumenty są odporne na strzały z pistoletów. Dodatkowe zabezpieczenia można dobrać za dodatkową opłatą, aby dokumenty były lepiej chronione.