Podstawa do stołu – efektowne stoły to jest to

  • 342

Stół to mebel niezbędny w każdym domu, efektowny oraz praktyczny – przy nim odbywają się wszelkie spotkania rodzinne i towarzyskie. Jest to wyjątkowy, efektowny mebel i należy go zawsze mieć. W sprzedaży dostępne są meble wykonane z drewna, imitacji drewna lub np. kamienia. Nogi do stołów mogą być proste, bez ozdób, lub np. rzeźbione. Nogi do stołu są ważnym elementem tego mebla, ponieważ stabilnie go podtrzymują. Podstawa do stołu to element utrzymujący mebel stabilnie w odpowiednim położeniu. Podstawy do stołów najczęściej są drewniane, kamienne lub metalowe. Sprawdzają się doskonale i mogą służyć przez wiele lat. 

Jaki stół najlepszy do salonu?

W salonie sprawdzi się mały, okrągły stolik, lub stół kwadratowy czy też prostokątny, większy, w doskonałym stylu. Wszystko zależnie od potrzeb danej osoby. Duży stół pozwoli zorganizować obiad, posiłek, przyjęcie. Mały, okrągły stolik nadaje się do urządzania przy nim niewielkich spotkań towarzyskich, wspólnego picia kawy i jedzenia ciasta. Jest to wygodny mebelek, który sprawdza się doskonale i naprawdę ma znaczenie w niewielkim pokoju. W mieszkaniu w bloku mały stolik ma rację bytu. Można go też zastąpić niedużą ławą, która nie zajmie miejsca, a pozwoli miło spędzić czas. Wybór stołu do salonu zależy od stylu tego pomieszczenia i jego wielkości. Stoliki z marmuru to dobra jakość, solidność oraz terminowość. Wysoka jakość takich stołów musi być naprawdę doskonała. Stół z ozdobnym blatem jest zdobiony rzeźbieniami i prezentuje się naprawdę efektownie oraz bardzo elegancko. Nie trzeba go nakrywać serweta, ponieważ blat jest jego największą ozdobą. Tak zdobione stoły stanowią wyposażenie muzeów oraz gabinetów władz spółek. 

Stoliki ze szklanym blatem, a podstawa do stołu

Stoliki ze szklanym blatem to podstawa – nogi mogą być drewniane, a blat szklany. Na pewno takie meble sprawdzą się wyjątkowo i mają dobrą jakość, ponieważ jest to doskonałe rozwiązanie. Szkło dodaje stolikowi lekkości oraz elegancji. Szkło może być gładkie lub grawerowane, matowe lub przezroczyste. Ładnie prezentuje się mleczne szkło. Odpowiednia Podstawa do stołuhttps://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu na pewno doda mu uroku i sprawi, że szklany blat będzie miał solidne oparcie.

Jakie nogi do stołu?

Klienci lubią stoły na jednej, grubej nodze, pięknie rzeźbionej i ozdobnej. Najczęściej są to okrągłe stoły. W sprzedaży są nogi pojedyncze typu retro, flat, hairpin, slim lub nogi zespolone takie, jak krzyżak, trapez, typ a, typ x, kwadro. Nogi pojedyncze najczęściej są dodawane do stolików kawowych lub mniejszych stołów. Dzięki temu pod stołem jest więcej miejsca na nogi. Model „zespolony” stosowany w przypadku kwadratowych lub prostokątnych mebelków. Szerokość blatu musi być równa szerokości podstawy nóg. Ważne jest, aby stalowe elementy nie wystawały poza obrys blatu. Nogi mogą być delikatne, subtelne, lub mocne, kontrastowe, np. do brązowego lub beżowego stołu można dobrać czarne nogi. Jest to bardzo często stosowane rozwiązanie. Solidna jakość takich nóg sprawdza się naprawdę doskonale i stanowi o stabilności stołów. Nogi mogą być wykonane z jednego kawałka lub być regulowane. Regulowana wysokość jest bardzo przydatna szczególnie w warunkach domowych. Dobrze jest też, gdy stół ma rozsuwany blat, dzięki czemu mogą zebrać się przy nim większe grupy osób. Prostokątny stół sprawdza się najlepiej w przypadku organizowania dużych, rodzinnych imprez. Taki stół koniecznie powinien być rozsuwany, aby pomieścić kilkanaście osób. W restauracjach i kawiarniach ustawia się kilka stolików, które doskonale komponują się z wnętrzem i pozwalają organizować spotkania dla małych grup osób. Dwuosobowe stoliki są idealne na lotniskach czy w kinowych kawiarniach.